Playoff Assignments

2017 SPRING POST SEASON ASSIGNMENTS

Updated 5/30/17 10:10 AM

IHSA

STATE FINAL ASSIGNMENTS 3/4 A

Duane Fountain – 3rd Trip

Russ Latourneau* – 1st Trip

Super-Sectional Assignments

Duane Fountain – 4A / Schaumburg 2

Russ Latourneau – 3A / Crestwood

Bob Zahara* – 4A / Schaumburg 1

Sectional Assignments
Chris Chipain – 4A / Lane Tech
Jon Corchin – 4A / Glenbrook South
Craig Davelis – 4A / Lane Tech
Bob DeLeonardis 3A / Lake View
Duane Fountain – 4A / McHenry
Kevin LeFevre – 4A / Glenbrook South
Russ Latourneau – 3A / St. Ignacious
Andre Morgan – 4A / St. Laurence
Bill Orris – 4A / Glenbrook South
Dave Seastrom – 3A / Benet Academy
Don Swanson – 4A / McHenry
Bob Zahara – 3A / Lake View

Regional Assignments
Jim Adamski – 3A / Aurora Central Catholic
Mike Buckingham – 3A / Montini
Bernie Carroll – 3A / Benet Academy
Chris Chipain – 2A / DePaul College Prep
Chris Chipain – 4A  / Mt. Carmel
Tony Colucci* – 3A / Oak Lawn at Chicago Curie
Jon Corchin – 3A / St. Viator
Craig Davelis – 3A / Ridgewood
Bob DeLeonardis – 4A / Bartlett
John Devine – 4A / St. Charles North
Mike Field – 4A / Buffalo Grove
Aaron Fink – 2A / Luther North
Aaron Fink – 4A / Niles North
Duane Fountain – 3A / Grayslake Central
Greg Godsil – 1A / Westmont
Greg Godsil – 4A / Shepard
Chuck Graber – 2A / Westminster Christian
Chuck Graber – 4A / Oak Lawn
Gary Gray – 3A / St. Viator
Gordon Heinemann – 1A / Walther Christian
Gordon Heinemann – 4A / Addison Trail
Andy Heitpas* – 4A / Plainfield South at Downers Grove North
Larry Hodge – 4A / Warren
Russ Howard – 4A / Hampshire
Mike Laraviere – 4A / TF North
Russ Latourneau – 3A / St. Ignacious
Kevin LeFevre – 4A / Niles North
Dean Magro – 4A / Lincoln Way East
Andre Morgan – 3A / Chicago Brooks
Bill Mushrush – 4A / Oswego East
Dennis Nemmers – 2A / Northridge Prep
Dennis Nemmers – 4A / Glenbrook North
Bill Olsen – 4A / Hoffman Estates
Bill Orris – 4A / Mundelein
Tom Pellitier – 4A / Hinsdale South
Mike Sawicki – 3A / Fenwick
Paul Schultz – 2A / Winnebago at Northridge Prep
Paul Schultz – 4A / Maine South at Maine East
Dave Seastrom – 3A / Benet Academy
Steve Shaw – 2A / DePaul College Prep
Steve Shaw – 4A / Niles North
Bruce Shudy – 1A / Luther North
Mike Stenson – 3A / Evergreen Park
Don Swanson – 3A / Grayslake Central
Randy Wood – 4A / Warren
Bob Zahara – 4A / Maine South

 


 

 

 

*First at that level