Playoff Assignments

2018 SPRING POST SEASON ASSIGNMENTS

Updated 5/21/18 3:00 PM

IHSA

State Finals

Mike Outten – 3/4A 1st Trip

Don Swanson – 3/4A  2nd Trip

super Sectional Assignments

Chris Chipain* – 3A / Crestwood

Craig Davelis – 4A / Crestwood

Dave Seastrom – 3A / Crestwood

Kevin Moore* – 4A / Boomers 1

Andre Morgan – 3A / Crestwood

Mike Outten – 4A / Crestwood

Don Swanson – 4A / Boomers 2

Bob Zahara 3A / North Central

Sectional Assignments
Jim Adamski* – 3A / Ottawa
Chris Chipain – 3A / Nazareth
Craig Davelis – 4A / Loyola
Bob DeLeonardis – 3A / Lake View
Kevin LeFevre – 4A / Loyola
Russ Letourneau – 3A / Lake View
Andre Morgan – 4A / St. Laurence
Bill Mushrush – 4A / Hinsdale South
Bill Orris – 4A / McHenry

Mike Outten – 3A / St. Ignatius

Bob Pauls – 1A / Harvest Academy
Dave Seastrom – 3A / Nazareth
Don Swanson – 4A / McHenry
Bob Zahara – 4A / Loyola

Regional Assignments
Jim Adamski – 1A / Aurora Christian
Jim Adamski – 4A / Yorkville
Darius Ardelean – 4A / Maine East
Chris Chipain – 4A / Elk Grove
Tony Colucci – 4A / Glenbrook North
Jon Corchin – 4A / Notre Dame
Tim Costanzi – 3A / Lincoln Way West
Craig Davelis – 4A / Willowbrook
Bob DeLeonardis – 4A / Mt. Carmel

John Devine – 4A / Plainfield North
John Engeriser – 4A / Notre Dame at Leyden
Aaron Fink – 2A / DePaul College Prep
Aaron Fink – 4A / Evanston
Greg Godsil – 4A / Hinsdale Central

Chuck Graber – 2A / Lisle
Ben Gray – 4A / Libertyville
Gary Gray – 4A / Maine East
Gordon Heinemann – 4A / Lane Tech
Andy Heitpas* – 3A / Ridgewood at Chicago Pritzker
Russ Howard – 4A / Crystal Lake South
Kevin LeFevre – 4A / Libertyville
Jeff Lobono – 4A / Evanston
Brian Kenny – 2A / Lisle
Brian Kenny – 4A / Willowbrook
Dean Magro – 4A / Marist
Steve Marchese – 3A / St. Pats
Kevin Moore – 4A / Palatine
Andre Morgan – 3A / Bremen
Bill Mushrush – 4A / Yorkville
Jim Nealon – 1A / Walther Christian
Bill Olsen – 4A / Mundelein

Bill Orris – 3A / Woodstock North
Mike Outten – 4A / Mt. Carmel

Bob Pauls – 1A / Aurora Christian
Mike Sawicki – 4A / Hoffman Estates
Dave Seastrom – 4A / Plainfield North
Don Swanson – 3A / Lakes
Randy Wood – 3A / Grayslake Central
Bob Zahara – 3A / Ridgewood

*First at that level